DOG
Собаки здатні розрізняти кольори. Їх світ не є чорно-білим. Однак їх колірна гамма не така широка, як у людини.
У собак дуже розвинена здатність до сприйняття запахів. Вони відчувають аромати в тисячі разів краще людини.
Собаки - дуже гарячі тварини , середня температура тіла 38,3 -39,4. На жаль, ця температура комфортна для бліх, у зв'язку з чим важливо час від часу перевіряти вашого вихованця на наявність паразитів.
Шум грози часто викликає біль у вухах собаки. Якщо ви бачите, що ваш вихованець злякався грози, в дійсності це може бути реакція на біль у вухах.
Перші собак було одомашнено понад 14-15 тисяч років тому. Первісні собаки були напівдикими вовками, які кочували разом з людьми по всьому світі.
Найбільш ранні європейські образи собак зустрічаються ще в наскальному живописі, понад 12 тисяч років тому в Іспанії.
За популярністю серед домашніх улюбленців собаки поступаються лише котам. Сьогодні в світі налічується близько 400 мільйонів собак.
Собак здавна дуже цінували на Далекому Сході,
в стародавні часи пекінесів часто дарували вельможам та імператорам і при дворах вони навіть мали власних слуг.
Породи
Вівчарки
Завжди існували німецькі вівчарки з трохи довшою шерстю, довгошерсті. У них за вухами й на тильному боці кінцівок — «очоси», на корпусі шерсть так само трохи довша.
Такі цуценята народжуються й у стандартних німецьких вівчарів. У Європі вони дуже популярні як собаки-компаньйони, бо дуже розумні й красиві.
Німецький вівчар — собака, як кажуть, «вище середнього зросту», його зріст становить 58 — 65 сантиметрів.
Щоправда, завжди були любителі, яким здавалося, що гарний собака має бути ще й великим.
Добермани
Доберман є єдиною німецькою породою, яка має ім'я свого першого заводчика — Фрідріха Луїса Добермана (2.01.1834 — 9.06.1894).
Вважається, що він був збирачем податків, господарем бійні (гицлем), а певний час — ловцем собак, що мав законне право ловити всіх бродячих псів,
з яких він і відбирав тварин особливого типу.
Так звані «собаки м'ясника», яких у той час уже вважали відносно чистою породою, зіграли найважливішу роль у зародженні породи
Хаскі
Майже вся генетична близькість собак із сірим вовком[ru] пов'язана з домішкою[5].
Проте, деякі арктичні породи також проявляють генетичну близькість із нині вимерлим таймирським вовком із Північної Азії через домішку:
сибірський хаскі та ґренландський собака (який також історично пов'язаний із арктичними популяціями людини),
та в меншій степені шар-пей і фінський шпіц.
Предками хаскі були сибірські їздові лайки, яких, за однією з версій, було виведено на Чукотці та завезено до Північної Америки.